Uroczystość otwarcia placu zabaw

Przedszkole » Uroczystości » Rok szkolny 2019/2020 » Uroczystość otwarcia placu zabaw

Kolorowe balony wzlatujące w niebo i radosne okrzyki dzieci ogłosiły wszem i wobec, że plac zabaw w naszym przedszkolu uroczyście został otwarty  :-)
W towarzystwie ciepłych promieni jesiennego słońca, wesołych piosenek, dziecięcych czarów i oczywiście oficjalnych gości nastąpiło symbolicznie otwarcie placu poprzez przecięcie wstążek z balonami. Radości dzieci nie było końca. Nowe, kolorowe zabawki zachęcały do wspólnej zabawy. Każdy przez chwilę chciał być strażakiem, polecieć samolotem czy pokonać przeszkody usytuowane na nowej wieży. Dziewczynki chętnie kołysały się w bocianim gnieździe czy bawiły w domku. Dla naszych przyszłych budowniczych polem do popisów stała się duża piaskownica. Każdy znalazł dla siebie coś miłego i kreatywnego ... Słoneczko długo życzliwym okiem spoglądało na wesołe harce przedszkolaków, a piękna zielona trawa i miękki piasek łagodził wszystkie niespodziewane upadki  ;-)
Dzisiejsze uroczyste otwarcie rozpoczęliśmy hymnem naszego przedszkola. Uroczystość pięknie poprowadziła p. Agnieszka Adamek . W swoim przemówieniu Pani dyrektor Iwona Tobolska, w naszym imieniu powitała wszystkich zaproszonych gości. Ogromnymi brawami dziękowaliśmy przybyłym za obecność i za zaangażowanie w realizację tej pięknej inwestycji: II wiceburmistrzowi Jarocina, p. Robertowi Kaźmierczakowi. Przewodniczącemu Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych p. Markowi Tobolskiem, projektantowi placu zabaw, a zarazem naszemu rodzicowi p.  Agnieszce Kostce i jej „mentorowi” p. wicedyrektor Jolancie Grzegorzewskiej. Pani dyrektor przypomniała, że inwestycję realizowała spółka STAL MAR p. Marka Sierackiego, a samo rozpoczęcie inwestycji nie byłoby możliwe bez zaangażowania naszych rodziców, których dziś reprezentowały Przewodnicząca Rady Rodziców p. Katarzyna Lewkuń Kałużna, p. Violetta Bajodek i p. Magdalena Rudnicka. O poświecenie placu zabaw poproszono ojca Sofroniusza, proboszcza parafii św. Antoniego w Jarocinie.
Po zakończeniu oficjalnych uroczystości dzieci oddały sie zabawie na placu, a nasi goście udali się do przedszkola, gdzie odbyło się otwarcie sali kinowej i pierwszy seans w KINIE BAJKA - Psi Patrol.
Chyba przyznacie nam rację, że dzisiejsza uroczystość to cudowny sposób na rozpoczęcie jesieni w Bajeczce…
Zdęcia publikujemy dzięki uprzejmości p. Natalia Pluta i agencji PR.MOTION Jarocin. Dziękujemy!!!